top of page

|Makaleler

İlginizi çekebilecek, kafanıza takılan bir takım sorulara cevap olabilecek veya kullanılan ekipmanları tanıyabicek yazıları bulabileceğiniz makaleler.

01

İLK DİNLEME CİHAZI - ŞEY (THE THING)

Kaynak: Wikipeida

Büyük Mühür Böceği olarak da bilinen Şey (The Thing), ses sinyalini iletmek için pasif teknikleri kullanan ilk gizli dinleme cihazlarından (veya "böceklerinden") biriydi. Sovyetler Birliği tarafından W.Averell Harriman'a verilen bir hediyenin içine gizlenmişti.

02

DOĞRUSAL OLMAYAN DETEKTÖR NEDİR? 
(NON LINEAR JUNCTION DETECTOR)

Doğrusal olmayan dedektörler ( NLJD ) gizli dinleme cihazları , çeşitli elektronik aletleri ve yarı iletkenlerden oluşan vericileri arama ve tespiti için tasarlanmış profesyonel böcek tespit ve böcek arama cihazlarıdır.

03

GİZLİ KAMERALAR VE TEHLİKELERİ

Gizli kamera (Casus Kamera), genellikle 1 mm 'den daha küçük lens çapına sahip ve herhangi bir yere gizlenerek,  insanları bilgisi dışında görüntülerini kaydetmek için kullanılan fotoğraf veya video kayıt cihazlarıdır. 

04

05

LAZERLİ MİKROFONLAR

Lazer dinleme sistemleri, lazer mikrofonlar veya optik mikrofonlar olarak da bilinen, ses titreşimlerini uzaktan algılamak için lazer kullanan cihazlardır. Bu sistemler, bir pencere veya duvar gibi bir yüzeye çarpan ses dalgalarının lazer ışınındaki değişiklikleri ölçerek çalışırlar. Lazer dinleme sistemlerinin teknolojisi Doppler etkisi prensibine dayanır.

GİZLİ DİNLEME CİHAZLARI

Çok yakında...

bottom of page