top of page

|Hizmetlerimiz

|Frekans Analizi

 

Çevremizdeki birçok farklı frekans bulunmaktadır.

Elektronik güvenlik kontrolü frekans analiz ile başlar. Profesyonel bir spektrum analizör ile çevremizdeki frekansların analizi yapılarak bir frekans haritası çıkarılır. Bu haritaya göre çevremizde hangi frekansta kaç dB'lik sinyaller var ve bu sinyaller bizim için ne kadar risk teşkil bunların analizi yapılır. Bu sinyallerin kaynakları tespit edilerek bu kaynaklar bize ait kaynaklar mı yoksa herhangi bir bili hırsızlığı amacı ile yerleştirilmiş bir cihazı mı tespiti yapılır. 

|Gizli Kamera Tespiti

 

Gizli kameralar büyük risk taşımaktadır.

Özelimize en derin şekilde giren bu teknik ekipmanlar yaklaşık 1 mm'lik lensi ile neredeyse gözle görülmesi imkansız düzeneklerdir. Aklımıza gelen hemen hemen bir çok yere rahatlıkla yerleştirilen bu elektronik cihazlar hem görüntü hem ses kaydı yapabilmektedirler. Teknolojinin bu derece ilerlemesi ile birlikte her geçen gün daha yüksek kapasiteli bataryalar ve yüksek kapasiteli hafıza kartları ile  uzun süreli ve çözünürlüğü yüksek kayıtlar ile daha da tehlikeli hale gelmektedir. Gizli kameraların tespiti göz ardı edilemeyecek kadar önem teşkil etmektedir. 

|Fiziksel Kontrol

Teknik ve elektronik güvenlik kontrolü sırasında bir kaç faklı analiz ve gözlemleme metodu uygular. Spektral analiz, termal analiz, NLJD - Detektörü ile analiz ve fiziksel kontrol gibi. Fiziksel kontrol bir elektronik güvenlik kontrolünde çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Tüm profesyonel cihazların analizleri ve kontrol verilerinin toplamında alınan sonuç mutlaka fiziksel kontrolle sağlaması yapılmalıdır. Tüm profesyonel tespit cihazların %99,9 lük yüksek başarılarına rağmen fiziksel kontrollün yüksek tecrübeli ve liyakatlı kişiler tarafından uygulanması ve herhangi bir risk oluşturan cihazın olmadığına emin olunması gerekir.  

|Termal Analiz

 

 

Çalışan her türlü elektronik cihaz bir ısı yayar. İş yerimizde, ofisimizde, evimizde hangi cihazın ne kadar ısı yaydığı ve bu ısıların bize ait olup olmadığının kontrolü önemlidir.

Termal analiz ile bizim farkında olmadığımız, bilgimiz dışında yerleştirilmiş bir cihazın olup olmadığının analizini çevremizdeki ısıları kontrol ederek ve ısıların yerlerini tespit ederek cihazları teşhis edilir. 

|Kablolama Analizi

Teknolojinin gelişmesiyle çevremizdeki elektronik cihazlar ve buna bağlı kablo sistemleri ciddi miktarda çoğalıyor. Bizim için risk oluşturan böcek, dinleme cihazı, gizli kamera gibi cihazların ve bu cihazlara bağlı kabloların analizi ve tespiti ciddi önemlidir. 

Kablolama kontrolü daha çok gizli kamera, kapalı devre mikrofonlara bağlı düzeneklerle karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca network hatlarını ve elektrik hatlarını kullanarak bilgi hırsızlığı gerçekleştirilebilir. 

|Raporlama

 

Dinleme cihazlarına karşı yapılan tüm teknik ve elektronik kontrolden sonra konu ile ilgili detaylı bir rapor hazırlanır. Raporda 3 kısımdan oluşur.

1.Frekans Analiz ve Frekans Haritası

2.Resimlik Termal Tarama Analizi

3. Güvenlik açıkları ve analizi

Ayrıca teknik kontrol sonrası yapılması gerekenler korunmak için ne gibi önlemler alınması gerektiği detaylı bir şekilde raporda yer alır ve her rapor kişi, kurum veya kuruluşa göre özel olarak hazırlanır. 

bottom of page