top of page

|Böcek Arama ve Teknik Kontrol

Özellikle iş hayatında teknoloji çok hızlı ilerliyor. Ülke yöneticileri, holdingler, özel şirketler ve kişiler bilgi hırsızlığı yapmayı bile göze alarak çalıştıkları konuyla ilgili daha öne geçebilmek ve daha yüksek başarılar için birbirleriyle çok sıkı bir yarış halindeler. Bu yarış günümüzde insanları farklı biçimde motive ederek değişik, sistematik ve yüksek teknolojiyi kullanarak bilgi hırsızlığına itiyor.

 

Dinleme cihazları, takip sistemleri, video görüntüleme, böcek cihazları yüksek teknolojik gelişmeler ile doğru orantılı bir şekilde gelişerek artık herkesin özel hayatını ve iş hayatını ciddi anlamda tehdit ediyor. Ülkemizde de yaşanan birtakım olaylar dinlemelerin görüntülenmelerin ciddi boyutlara ulaştığının çok açık göstergesi. Yaşananları şaşkınlık içinde izledik ve bir o kadar da endişe duyduk.

Günümüzde, şimdiye kadar tarihte hiçbir şekilde görülmemiş bir şekilde bilgi hırsızlığı, elektronik teknik takip, kurumsal ticaret sırlarının gizlice ele geçirilmesi, müşteri verileri, kritik şirket ve üst düzey yöneticileri sırlarının ele geçirilmesi yaşandı ve her gün haberimiz olmadan yaşanmaya devam ediyor. Her gün binlerce dosya, ciddi anlamda önemli bilgiler el değiştiriyor ve çok yüksek maddi ve manevi kayıplara neden oluyor. 

İş yeri ve kişisel güvenliğinize karşı tüm tehditler, profesyonel, konuya hakim, tecrübeli ve liyakatli kişilerle tespit edilir ve engellenir.

Kurumsal casusluğa ve ticari sırların çalınmasına karşı sağlam bir savunma oluşturmak için, öncelikle elektronik gözetim hakkında biraz bilgi sahibi olmalıyız.

Elektronik gözlem veya bilgi hırsızlığı, "İletişimin taraflarından birinin makul bir gizlilik beklentisine sahip olduğu durumlarda, görüşmelerde, toplantılarda herhangi bir kablolu veya kablosuz yolla elektronik iletişimin  içeriğinin, mekanik veya diğer gözetim cihazlarıyla rıza dışı elde edilmesidir." Konuyu detaylandırmak istersek, telefon dinleme, böcek yerleştirerek dinleme, izleme, gizli kameralarla video kayıtları oluşturma, takip cihazlarıyla konum belirleme izleme, GSM teknolojisi veya data transfer teknolojisini kullanarak veriler elde etme, veri madenciliği, sosyal medya haritalaması ve İnternet'teki verileri, trafiği izleme ve durdurma olarak örnekleyebiliriz. 

Elektronik gözetimde kullanılan teknoloji büyümeye devam ederken, böcekler ve casus kameralar daha da küçülüyor, daha yüksek teknoloji kullanıyor ve tespit edilmesi zorlaşıyor.

Her geçen gün profesyoneller olarak, müşterilerimizi onlara karşı tespit etme ve koruma konusunda bilgilendirerek kendimizi geliştiriyoruz. 

İş yeri ve kişisel güvenliği tehdit eden casus sistemleri tespit etmek için, aynı doğrultuda geliştirilen yüksek teknoloji kullanan cihazlarla analiz ve tespit çalışmasını en güvenilir şekilde gelişmiş dünya ülkelerindeki profesyonellerin aldığı eğitimleri alarak büyüyoruz kendimizi geliştiriyoruz. 

 

Sizlere de bilgilerimizi aktararak endişelerinizden arındırıp en sağlıklı ve güvenilir çalışma ortamı sağlamak için elimizden geleni yapmaya hazırız. 

Konu ile ilgili bilgi almak ve profesyonel destek isterseniz, lütfen bizi aramaktan çekinmeyin. 

Macro3 Advanced Electronics & Security Tarama Ekibi

bottom of page